Арсен Аваков. Офіційний сайт

МВС і Міжнародна організація кримінальної поліції – Інтерпол визначили основні вектори взаємодії

22 листопада 2017 року, в ході робочого візиту за запрошенням Французької Республіки міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрівся з генеральним секретарем МОКПІнтерпол Юргеном Штоком.

Під час зустрічі були визначені дієві інструменти співпраці МВС України, Національної поліції України та Міжнародної організації кримінальної поліції – Інтерпол в боротьбі з загальнокримінальною злочинністю, зокрема в сфері кібер- та наркозлочинності.

«Обмін оперативною інформацією в рамках кримінальних проваджень, участь в спільних заходах з розслідування щодо широкого кола злочинів, а також аналізі оперативної інформації – дуже важливий вектор взаємодії між Національною поліцією України і Міжнародною організацією кримінальної поліції – Інтерпол в боротьбі з загальнокримінальною злочинністю. В ході зустрічі з генеральним секретарем МОКП-Інтерпол Юргеном Штоком визначили основні вектори взаємодії, зокрема в сфері кібер- та наркозлочинності, доступу України до телекомунікаційної системі I / 24-7 за технологією FIND і недопущення зловживань Росією інструментами Інтерполу », – повідомив глава МВС.

Генеральний секретар Інтерполу Юрген Шток під час робочої зустрічі підкреслив високий професійний рівень представника від України в МОКП-Інтерпол і закликав збільшити їх кількість.

У свою чергу Арсен Аваков підкреслив, що в 2018 році в Міжнародну організацію кримінальної поліції МВС України направить ще двох поліцейських:

«Україна – в десятці лідерів за якістю і інтенсивностю співробітництва з МОКП-Інтерпол: за 3 роки кількість питань до баз даних зросла майже в 370 разів і на сьогодні склала 34,7 млн. Кожну секунду Інтерпол обробляє 3 українських запиту! Це тільки початок інтеграції – у нас великі спільні плани. У 2018 році для роботи в Інтерпол направимо ще двох поліцейських, обов’язково з гендерної підходу – чоловіка і жінку! »

Відзначимо, протягом 2017 року Національною поліцією України прийнято ряд заходів щодо впровадження проекту «Socta» – системи збору, обробки та узагальнення інформації. З ініціативи консультативної місії ЄС створено міжвідомчу робочу групу, до складу якої увійшли представники Ради національної безпеки і оборони України, МВС України та компетентних підрозділів Національної поліції України.

За результатами діяльності міжвідомчої робочої групи напрацьовано стратегію впровадження методології «Socta», обговорений порядок створення системи збору інформації, її обробки та узагальнення, з використанням сучасної аналітичної методології, а також методологічний посібник з «Socta» із урахуванням індикаторів властивих Україні.

«Для забезпечення ефективної роботи підрозділів кримінальної аналізу необхідно створити єдиний інформаційний простір, а саме – автоматизоване робоче місце аналітика, яке дасть можливість доступу до баз даних Національної поліції, МВС, державних інформаційних реєстрів, даних Інтерполу і Європолу, GIS- систем, забезпечить можливість збору даних з відкритих джерел інформації. Також планується створення регіональних відділів при Головному управлінні Нацполіції України в областях, а саме в 4-х прикордонних областях України в рамках пілотного проекту», – зазначив Арсен Аваков.

З цією метою ведеться пошук програмних продуктів, що надаються можливість обробки і систематизації великих обсягів інформації з подальшою візуалізацією через вже існуючі програмні рішення. Також здійснюється розробка власного програмного забезпечення для збору, накопичення та структурування даних по використанню раніше створених аналітичних продуктів.

Довідка

Інтерпол, Interpol – Міжнародна організація кримінальної поліції основним завданням, якої є об’єднання зусиль національних правоохоронних органів країн-учасниць у сфері боротьби з загальнокримінальною злочинністю.

 Інтерпол – поліція, що складається зі слідчих і аналітиків, які займаються пошуком людей. Оперативників в штаті Інтерполу немає. Як тільки слідчі отримують достовірну інформацію про місце знаходження розшукуваного особи, вони передають завдання по його затриманню представників силових структур тієї країни, де знаходиться злочинець. Таким чином, можна сказати, що Interpol – це виключно слідчо-аналітичний орган.

Штаб-квартира Інтерполу розташована у Франції, в Ліоні. Членами організації є 192 держави.

Статут Інтерполу «строго забороняє» займатися втручанням або діяльністю політичного, військового, релігійного і расового характеру (стаття 3 Статуту).

Основні результати роботи Національного центрального бюро Інтерполу в Україні за 2016-2017 р.р.

За останні два роки Національне центральне бюро Інтерполу в Україні в рамках взаємодії з Національним центральним бюро Інтерполу країн учасників і Генеральним Секретаріатом Організації здійснило 69 945 контактів, з правоохоронними органами України – 68 404.

Протягом 2016 р. з використанням можливостей Інтерполу:

– встановлено місцезнаходження 492 осіб, які розшукувалися за скоєння злочинів, як правоохоронними органами України, так і правоохоронними органами іноземних держав;

– екстрадовано 92 людини, в тому числі 35 осіб в Україні та 57 осіб в іноземні держави.

Протягом січня – жовтні 2017 року:

– встановлено місцезнаходження 681 особи, які перебували в розшуку;

– екстрадовано 112 осіб, в тому числі 40 осіб в Україні та 72 осіб з України

Exit mobile version