Арсен Аваков. Офіційний сайт

Міжнародні спостерігачі відзначили високий рівень забезпечення законності виборчого процесу в Україні

Міністерство внутрішніх справ напрацювало ефективні механізми забезпечення законності процедури, врахувало досвід роботи на президентських виборах і готове протидіяти будь-яким можливим загрозам. Українські правоохоронці готові поділитися досвідом з іноземними колегами.

Сьогодні, 21 липня, міністр внутрішніх справ України і глава Національної провели зустріч з представниками міжнародних організацій і країн-партнерів, які здійснюють моніторинг позачергових парламентських виборів. У складі делегації: тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, голова Канадської місії спостереження Ллойд Аксуорті, президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій та дипломати країн Великої сімки.

«За традицією провели зустріч із представниками міжнародних організацій і країн-партнерів – спостерігачами під час виборів в Україні. Презентували роботу міжвідомчого координаційного штабу МВС, системи «Вибори -2019», ознайомили з особливостями забезпечення безпеки, порядку і захисту інформації (кібербезпеки) на нинішніх виборах. Домовилися про обмін досвідом», – повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Глава відомства підкреслив, що МВС врахувало практику проведення президентських виборів, внесло відповідні корективи в роботу і готове протидіяти будь-яким викликам.

Слід зазначити, що за результатами виявлених порушень під час попередньої виборчої кампанії Президента України слідчими Нацполіції розслідувалося 135 кримінальних проваджень. 47 справ уже направлено до суду, в 51 виробництві особам повідомлено про підозру, а ще з 37 – слідство триває.

Яскравим прикладом роботи правоохоронців є оголошення підозри і відсторонення від займаної посади мера міста Васильків Київської області Володимира Сабадаша. Він обґрунтовано підозрюється в скоєнні злочину, пов’язаному із підкупом виборців на користь одного з кандидатів в Президенти України.

За адміністративним матеріалами, пов’язаних з виборчим процесом, 215 осіб притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу.

«Для максимального реагування на можливі порушення виборчого законодавства і забезпечення прозорості виборчого процесу ми напрацювали свій власний відповідний інструментарій. У розробці алгоритмів дій брали участь представники громадськості, в тому числі ГМ «ОПОРА», яка є надійним партнером МВС. За що ми вдячні їм і з радістю продовжимо цю співпрацю», – зазначив Арсен Аваков

Крім того, МВС розробило систему «Вибори 2019», яка успішно функціонувала під час президентських виборів і працює зараз. Функціонує координаційний штаб, до якого увійшли представники МВС, Національної поліції, міграційної, прикордонної служби, служби рятувальників, а також Національної гвардії. Розгорнуто ситуаційні центри в центральних апаратах і регіональних підрозділах по всій країні.

На період виборів в режимі 24/7 заступили на чергування спецпідрозділу НПУ, НГУ, вперше залучена до служби Єдина авіаційна система безпеки МВС.

Президент Світового конгресу Українців Євген Чолій заявив, що, незважаючи на продовження гібридної агресії Росії проти України, правоохоронні органи України успішно забезпечили виборчий процес.

«Під час президентських виборів наша команда була представлена ​​122 спостерігачами, які робили медіамоніторинг 30 країн світу, двадцятьма мовами і зафіксували спроби дезінформувати західний світ про виборчий процес в Україні, а також намагалися очорнити кожного з кандидатів. У своєму звіті ми ще раз підкреслюємо, що Російська Федерація намагалася зірвати процес виборів під час президентської кампанії в Україні», – заявив Євген Чолій.

Арсен Аваков відповів, що російські провокації не припиняються ні під час президентської, ні під час парламентської виборчої кампанії:

«Російські та окупаційні ЗМІ продовжують розкручувати пропаганду. Крім того, окупанти продовжують порушувати режим тиші на сході країни – сьогодні четверо українських захисників вибухнуло на міні, двоє загинули. На відміну від президентської кампанії, під час парламентської ми не фіксували серйозних кібератак. Ми постійно співпрацюємо з британськими, канадськими, американськими та європейськими колегами, а також офісами Facebook, Google і Twitter».

Міжнародні спостерігачі високо оцінили рівень організації МВС безпеки під час парламентських виборів в Україні та звернулися з проханням до українських правоохоронців поділитися набутим досвідом з країнами, які також борються з російськими гібридними атаками.

Довідка

Під час виборів народних депутатів України безпеку громадян і порядок на виборчих дільницях забезпечують 132, 5 тис. Правоохоронців (майже 74 тис. поліцейських, 7 тис. військовослужбовців НГУ, 38,2 тис. рятувальників, 8 тис. прикордонників)

Під цілодобовою охороною перебувають 199 окружних виборчих комісій і майже 30 тис. виборчих дільниць. Крім того, НПУ здійснює охорону іноземних спостерігачів і надає їм допомогу.

Безпосередньо виборчі дільниці сьогодні охороняють 47 тис. поліцейських.

Для документування правопорушень створено понад 1300 слідчо-оперативних груп та 160 груп вибухо-технічної служби на випадок повідомлень про замінування дільниць.

Станом на 21 липня МВС і Національна поліція отримали 8385 звернень від громадських організацій і громадян про порушення, що пов’язані з виборчим процесом. Вони зафіксовані практично в усіх регіонах нашої країни. Частина з них перевірена, прийнято процесуальні рішення. Відкрито 377 кримінальних проваджень. Складено понад 1200 адміністративних протоколів.

Exit mobile version