Волшебная сила искусства

Летински
активный участник

Re: Волшебная сила искусства

Сообщение Летински » 23 июл 2017, 16:06

Девушки, зашел в гости спросить
Как вам памятник Мазепе?
Видел фото в интернете
Статуя свободы по-коломакски?
И как прошло все?

Эстер
постоянный участник

Сообщение Эстер » 24 июл 2017, 14:58

Ира Шаповалова
активный участник

Сообщение Ира Шаповалова » 24 июл 2017, 21:02

Я дуже полюбляю вселякі свята, особливо там, де барабани (тобто тулумбаси) та коні. Багато коней. Та таких красивих, що неможна очей відвести. Цього красунчика звуть Карузо, а його чарівну вершницю – Олена Двініна:

Я полюбила цього Карузо с першого погляду. В голові запаморочилося, я забула перевести камеру на пріоритет витримки. Тому майже все кадри вийшли змазаними і про ніякий ефект руху і мови бути не може.

А це той самий Іван Степанович:

Дійсно, чимсь схожий на статую Свободи, такий соби мікроформат. І ставок позаду, як Нью-йоркська гавань. Поки ми купалися в цьому ставку, почали пам’ятник «відкривати», ми трохи спізнилися і нас не пустили ближче. Варта казала, що там Юлія Олександрівна і ближче неможна:

Але все одно ми зустрілися з нашим чарівним губернатором (чи чарівною губернаторкою?) пізніше. Ось, бачите, який в неї німб над головою, кажу ж вам – чарівниця :) :

А про Мазепу можу сказати, що він не дуже переконливо виглядає. Портретна схожість нібито є, але через те, що постамент, на якому він стоїть, більший, довший за нього самого, він здається якимось непропорційно маленьким. Тут, на мій непрофесійний погляд, треба було або постамент зменшувати, або його самого збільшувати. А втім і так непогано :) .

Головне, за чим я їхала в Коломак, це опера «Мазепа». Простонеба – формат європейський, фестивальний, поширений, але абсолютно для нас незвичний, дуже хотілось його відчути. Мені сподобалось – крутезно! Тут все зрівнялося – оркестр, виконавці, глядачі (дуже багато глядачів, повний стадіон, може дехто з них взагалі вперше чув симфонічний оркестр вживу), небо, ніч, зірки. Навіть комарі перестали дошкуляти, як почалася опера.
Я трохи побоювалася, як публіка слухатимемо Чайковського, чи не розбіжиться раніш фіналу. Ні, всі з цікавістю слухали, в кінці навіть «bis» вигукували.

А це я вперше в житті побачила ляльку-мотанку чоловіка:

Мені сподобалось у Коломаку :)
«Я знаю, что искусство совершенно необходимо, только не знаю зачем».
(Жан Кокто)

Харьковчанка
активный участник

Сообщение Харьковчанка » 24 июл 2017, 21:36

Як гарно! :bravo:
Мені більш за все сподобались наша губернатор (мабуть, все-таки так :) ) та колоритна жіночка в вишаванці. :o

А Мазепа... як Мазепа - нічого надзвичайного. Навіть німбу не має. :D

Іра, мотанку купила на щастя?

Ира Шаповалова
активный участник

Сообщение Ира Шаповалова » 25 июл 2017, 09:19

Да, я купила мотанку. Я их ото всюду привожу. И почти все раздариваю.
Все хочу сама научиться их делать. А вы умеете делать мотанки, Харьковчанка? Если да, то нельзя ли у вас взять мастер-класс? Как-нибудь, на досуге :roll:
Там еще много чего было. Конячки соломенные - чудо, как хороши! Глиняные игрушки.

А вот эти ангелочки, я даже не знаю, какой техникой они изготовлены. Кованые из проволочек, и вставлены всякие в них стеклышки. И висели на таком же проволочном дереве. Присмотритесь, какая тонкая работа. Если увеличить масштаб, то можно на крылышке даже клеймо разглядеть. И от всего этого такая позитивная энергия исходит.

И еще вот что хочу сказать. Абсолютное большинство гостей фестиваля были одеты в вышиванки! (Даже охранники Юлии Александровны :) ). Это позитивная тенденция. По моим наблюдениям она с каждым годом только усиливается.
(Жан Кокто)

Харьковчанка
активный участник

Сообщение Харьковчанка » 25 июл 2017, 20:26

Как мне все нравится! :lol:
И все эти милые безделушки - ангелочки, свистульки, плетенки, и вышиванки, и общее настроение... :o
Каким-то духом предков от всего этого веет.
Как сейчас принято говорить - аутентичность. :)

Стыдно, но мотанки, к сожалению, не плету. :oops:

Эстер
постоянный участник

Сообщение Эстер » 25 июл 2017, 23:20

Прихожу на форум, как на любимую родную улицу. :sun: :sun:
Ира, правда, фото - настроение, энергетика, умение видеть эксклюзивно! Бальзам на душу
Жалею, что не смогла присоединиться :oops:

Эстер
постоянный участник

Сообщение Эстер » 28 июл 2017, 20:46

Если честно, пока не смотрела, но позволю оставить здесь как взгляд на фестиваль
Посмотрим - сравним со своим ОК? :)

Ира Шаповалова
активный участник

Сообщение Ира Шаповалова » 31 июл 2017, 08:32

Замечательный репортаж, все нейтрально-объективно.
Бедный оператор, маялся при палящем солнце, пытаясь снять что-то сносное. Вернее не пытался, а снял, вполне себе, все что можно было сделать, сделал.
Моя любимая присказка-страшилка :) - если хочешь наказать фотографа, заставь его фотографировать при ярком дневном солнце (к видео это тоже относится). Так вот, тот день был именно такой.
(Жан Кокто)

Эстер
постоянный участник

Сообщение Эстер » 01 авг 2017, 12:25

Кстати, о мотанках.
Бывает же, совпадения.
Только поговорили здесь, встретилась с подругой, сидим в кафе и она мне рассказывает,как ее научили плести мотанку, как собственный оберег.
И само плетение сакральное действо.
Плести надо самой и никому в руки не давать - мне давали смотреть, завернутую в полиэтилен.
Нитки перевязываются посередине и начинается плестись коса с вплетением ленточек.На каждое плетение, мотание наматывается желание
Косу сплели, затем перематывается голова, отверстие для сплетенных отдельно рук и доплетается туловище.
Вместе со всеми лишними хвостами отрезается то, что хочешь отрезать от себя.
Носишь с собой как оберег и в руки никому не даешь.
Это записано со слов :)
В инете масса вариантов плетения и толкования сакрального смысла мотанок.
Но мне этот нравится.
Буду плести :)

Эстер
постоянный участник

Сообщение Эстер » 09 авг 2017, 21:50

8--)
немного вышиванок с фестиваля
и лошадиных танцев 8--)

Ира Шаповалова
активный участник

Сообщение Ира Шаповалова » 20 авг 2017, 23:01

З 23 серпня по 9 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися фотовиставка переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини», присвячена дню Незалежності України, Дню Державного прапора України, Дню міста Харкова, організована Харківським обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва, за підтримки Управління культури та туризму Харківської обласної державної адміністрації. На виставці будуть представлені 50 кращих конкурсних робіт від 10 переможців 1 етапу конкурсу.

За ініціативи Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації 2017 рік оголошено роком театру. В рамках даної ініціативи, в цьому році було проведено конкурс театральної фотографії «5-я стіна. Театри Харківщини». Конкурс проводиться з метою популяризації театрів Харкова і Харківської області, жанру театральної фотографії, активізації творчої співпраці між фотографами та театрами, підтримки фотографів-початківців і сприяння їх професійному вдосконаленню в жанрі театральної фотографії. На виставці будуть представлені роботи, виконані в наступних номінаціях: спектакль, закулісся, акторський портрет. Експоновані фотографії, не дивлячись на досить складну специфіку зйомок в театрі, мають високу якість і високі естетичні характеристики, а також відображають індивідуальний творчий погляд кожного фотографа.

Театральна вистава - явище унікальне і неповторне, адже воно відбувається в моменті тут і зараз, на сценічному просторі, передаючи глядачам частинку іншого світу, одночасно ілюзорного, ігрового, але щирого, наповненого життям, що змушує відчувати певні емоції. Зафіксувавши окремі миті вистави, фотографи можуть не тільки відобразити побачене, а й передати глядачу неповторну атмосферу театральної дії, тим самим продовживши її життя.

Фотографія, яка давно перестала бути лише відображенням реальності, в чомусь схожа з театром. Вона також вириває фрагмент часу і простору з контексту життя, наділяючи його новими смислами. Театральне життя огороджене від справжнього, що представляє зал для глядачів, уявною «четвертою стіною». Але фотографія привносить ще одну - «5-у стіну», якою є рамка кадру, що формує новий ілюзорний простір і новий естетичний світ, в дивовижну подорож по якому глядачів із задоволенням запрошують переможці конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини».

Учасники фотовиставки переможців конкурсу «5-я стіна. Театри Харківщини»:

Анатолій Бєлозьоров, Дмитро Бухановський, Володимир Шапошников, Дарія Зеленська, Катерина Погрібна, Єлизавета Животченко, Ірина Деркач, Маргарита Корнющенко, Світлана Малініна, Сергій Лошатинский.

Під час роботи фотовиставки переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини» відбудеться ряд культурологічний заходів:

23 серпня о 17:00 – урочисте відкриття фотовиставки переможців конкурсу «5-а стіна. Театри Харківщини», присвяченої Дню Незалежності України, Дню Державного прапора України, Дню міста Харкова; нагородження переможців конкурсу.
29 серпня о 17:00 – лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво», тема: «Муравський шлях 97. Перше масштабне наукове етнографічне дослідження Слобожанщини в ХХ столітті».
30 серпня в 17:00 – лекція з циклу «Символізм Священних текстів», тема: «Символізм Євангелій. Символізм чудес та притч Христа». Лектор – кандидат філософських наук, релігієзнавець Н. В. Шелковая.
5 вересня в 17:00 – перегляд сценічної контати «Карміна Бурана» з колекції Е.Г. Чайки. Композитор Карл Орф, режисер/хореограф Жан-П'єр Поннель.
6 вересня в 17:00 – відкрите інтерв'ю в форматі «Театри Харківщини» з ініціатором конкурсу театральної фотографії «5-я стіна», театрознавцем, членом Національної спілки театральних діячів України – Світланою Баженовой.
7 вересня в 17:00 – творча зустріч з авторами фотовиставки переможців конкурсу «5-я стіна. Театри Харківщини».
Час роботи виставки: ВТ – СБ, 11:00 - 19:00
Тел. / Факс: (057) 717-10-40, (057)705-15-50; e-mail: oblgallerymc@gmail.com
Сайт: http://www.culturа.kh.ua; Facebook: Мистецтво Слобожанщини
Канал на You Tube - Харьковский областной центр культуры и искусства
(Жан Кокто)

Эстер
постоянный участник

Сообщение Эстер » 22 авг 2017, 17:52

Ира, спасибо большое за приглашение на фотовыставку!
Физически не смогу завтра присутствовать, но постараюсь обязательно попасть!
Надеюсь на фотоотчет с открытия :oops:

Ира Шаповалова
активный участник

Сообщение Ира Шаповалова » 23 авг 2017, 20:05

Огромное спасибо всем, кто пришел поддержать и поздравить меня - друзьям, коллегам по работе и форумчанам в лице Харьковчанки! :lol:
Харьковчанка, вы меня чуть не до слез растрогали своими цветами, я вообще не ожидала вас увидеть на открытии - большое-пребольшое спасибо!
У меня сегодня праздник, я счастлива по-настоящему :)
Эстерушка, фотик дома решила оставить, потому что волновалась, как все пройдет.
Всех люблю!
До новых встреч!
(Жан Кокто)

Эстер
постоянный участник

Сообщение Эстер » 23 авг 2017, 21:25

Вернуться в «Культура»