Арсен Аваков. Офіційний сайт

Арсен Аваков: За 4 роки Національна гвардія України стала справжнім форпостом для своєї країни

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час святкування четвертої річниці від дня створення Національної гвардії України. Урочисті заходи відбулись у с. Старе Київської області – на території багатопрофільного навчального центру, де проходять бойову підготовку підрозділи НГУ, а в подальшому заплановано і відпрацювання спільних міжвідомчих спецоперацій.

 

У заході взяли участь Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, секретар РНБО Олександр Турчинов та командуючий Національної гвардії Юрій Аллєров. Державні нагороди України від Президента отримали 14 військовослужбовців НГУ.

 

Національну гвардію України створено чотири роки тому, після початку військової агресії з боку Російської федерації на Сході країни та анексії Криму. Небоєздатність армії вимагала термінового формування ефективних бойових формувань, що були здатні зупинити ворога. До лав НГУ вступили добровольці, які прямували до навчальної бази прямо з Майдану. Пізніше долучились резервісти та мобілізовані. Поступово в Нацгвардії з’явились військові частини оперативного призначення, до складу яких увійшли танкові, артилерійські та авіаційні підрозділи.

 «Мужність та хоробрість нацгвардійців неодноразово рятували країну від внутрішніх провокацій. Важко навіть порахувати, скільки разів ваша стійкість до провокацій, витримка та мужність не давали ворогові досягнути злочинних цілей. Сьогодні ми можемо бачити сучасні казарми, навчальні центри та техніку, якою користуються гвардійці. Протягом чотирьох років ми працюємо над оновленням техніки та інфраструктури для наших військовослужбовців. І цього року Уряд обіцяє нам 800 мільйонів з бюджету на оновлення технічної спроможності відомства, а це на 200 мільйонів більше ніж торік. Все це ми робимо, аби бійці НГУ були підготовлені на найвищому рівні та могли гідно служити на благо народу», ‑ зазначив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що всі сили та засоби, якими володіють і користуються нацгвардійці, направлені винятково на забезпечення громадської безпеки та порядку, а не проти власного народу:

«На обліку у НГУ є міномети, танки, артилерія та спецтехніка. Аналогічне спорядження мають і підрозділи гвардії та сили жандармерії в усьому світі. Не треба вбачати в цьому спеціальну підготовку проти чергового повстання. Ці зусилля направлені лише на те, аби жодні спецслужби іншої країни не могли здійснити внутрішнє заворушення чи захопити владу. Всі сили та засоби підрозділів НГУ направлені винятково на забезпечення громадської безпеки та порядку всередині країни. Хотів би наголосити, що за весь час існування Національної гвардії жоден гвардієць не використав зброю проти народу!»

За 4 роки військовослужбовці забезпечили правопорядок під час проведення 12,5 тисяч різноманітних масових заходів. Нарядами НГУ затримано понад 6,4 тисячі осіб за вчинення кримінальних та близько 30 тисяч осіб за вчинення адміністративних правопорушень.

З початку антитерористичної операції до несення служби було залучено більше 30 тис. гвардійців. Нині близько 5 тисяч військовослужбовців НГУ продовжують виконувати службово-бойові завдання на другому та третьому оборонних рубежах Сходу України.

«У 2014 році народилося нове військове формування, бійці якого першими дали відсіч ворогові. Я пам’ятаю прийняття першої присяги батальйону, який сформувався з бійців Майдану, які пройшли вишкіл і відразу відправилися на фронт. За цей час 794 бійця отримали поранення, 212 героїв загинули, 182 посмертно відзначені нагородами, троє з них ‑ генерал-майор Сергій Кульчицький, лейтенант Богдан Завада та солдат Євген Тельнов – були удостоєні високого звання ‑ Героя України», –  відмітив Президент України Петро Порошенко.

З метою увічнення пам’яті видатних захисників України – козацького ватажка, гетьмана Дмитра Вишневецького, ураховуючи бойові заслуги, мужність, зразкове виконання покладених завдань, високий професіоналізм особового складу частині 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ Указом Президента України присвоєно почесне найменування:

«18 полк оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Національної гвардії України».

Частині 3028 Західного об’єднання – на честь українського військового і державного діяча часів Хмельниччини полковника Івана Богуна  – присвоєно найменування:

«8-й полк оперативного призначення імені Івана Богуна Національної гвардії України».

Довідка:

На час свого створення Національна гвардія України мала на озброєнні незначну кількість застарілої техніки. Понад 70 % автомобільної техніки у військових частинах перебувала в експлуатації понад 15 років.

За 4 роки арсенал НГУ поповнився бронетанковою технікою БТР-3, БТР-4, танками Т-64 та Т-72, в тому числі броньованими автомобілями: КОЗАК, COUGAR, SPARTAN, SHREK, ВАРТА. Загалом було придбано понад 360 одиниць нової бронетанкової техніки, закуплено понад 2,3 тисячі приладів спостереження, прицілювання та керування вогнем. Наразі підрозділи протиповітряної оборони НГУ на 100 % забезпечені переносними зенітно-ракетними комплексами.

З 2014 року кардинально змінилась ситуація із забезпечення житлом військовослужбовців НГУ (до цього кошти з Держбюджету не виділялись). Загалом протягом 2015-2017 років за кошти державного бюджету було придбано та передано гвардійцям 830 житлових квартир.

Побудовано та введено в експлуатацію 7 казарм та 1 санітарну частину. Відремонтовано 60 будівель та споруд.

У 2015 році в селищі Старе Київської області був створений Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів Національної гвардії України – сучасна навчальна база для відпрацювання тактичних дій, вогневої підготовки в умовах, що наближені до бойових.

**

18-й полк оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького – підрозділ, що входить до складу Східного оперативно-територіального об’єднання Національної Гвардії України. Був сформований у грудні 2014 року з частини 3057. Місце дислокації  –  м. Маріуполь Донецької області. Сформований на основі сил батальйону «Донбас», загону «Азов» та інших підрозділів МВС.

Відомою на всю країну військова частина 3057 стала 16 квітня 2014 року, коли військовослужбовці дали супротив прихильникам самопроголошеної ДНР у спробі захопити територію військової частини.

***

8-й полк оперативного призначення імені Івана Богуна, також відомий як Калинівський – формування Національної гвардії України, що входить до складу Західного оперативно-територіального об’єднання. Місце дислокації  – м. Калинівка Вінницька область. Був сформований у грудні 2014 року з спецпідрозділ «Ягуар» Внутрішніх військ. У разі загострення ситуації на державному кордоні, може бути використаний для узгоджених дій з підрозділами Державної прикордонної служби України. В умовах воєнного конфлікту діє як штурмовий загін. Підрозділ придатний до здійснення як оборонних так і наступальних операцій.

Відмітимо, в ніч з 7 на 8 квітня 2014 року спецпідрозділ «Ягуар» провів спецоперацію по звільненню Харківської обласної державної адміністрації від сепаратистів. Без жодного пострілу і жертв було затримано 70 порушників.

 

Exit mobile version