Сьогодні, 7 травня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нагородив лікарів системи МВС, які протягом трьох тижнів працювали в лікарнях Італії під час спалаху захворюваності COVID-19. Глава відомства зазначив, що отриманий медиками досвід в діагностиці, лікуванні, догляді та реабілітації важких хворих-неоціненний для вітчизняної медицини.
Арсен Аваков від імені Міністерства внутрішніх справ і всієї України висловив медикам подяку за мужність і відданість своїй професії:
«Для мене велика честь подякувати вам і вручити нагороди. Україна отримала не тільки повагу італійців. Досвід, який ви отримали – колосальний. І неможливо переоцінити те, що ви, незважаючи на потенційні загрози, зважилися на це відрядження. Ви зважилися поїхати на передову боротьби з підступним і непередбачуваним ворогом, який загрожує сьогодні всьому людству, і якому ми тільки вчимося протистояти! Ви взяли на себе весь тягар першого, найскладнішого, етапу протистояння! Від імені України, допомогли дружньому італійському народові в найскладніші дні! Дякую за службу!» – сказав Арсен Аваков.
Під час церемонії лікарі поділилися враженнями від відрядження та розповіли, завдяки чому італійцям вдалося знизити захворюваність і подолати пік епідемії.
«Вразила дисципліна, якої, італійці виконували всі правила карантину. Коли ми прибули до Італії, ми не побачили жодної машини, жодної людини, на відміну від того, що ми побачили, повернувшись до Києва. Саме суворість, з якою італійці дотримувалися карантину, дозволила їм «збити» захворюваність в пік епідемії. Тому зараз, я прошу всіх дотримуватися правил власної безпеки, користуватися засобами індивідуального захисту, обробляти руки і поверхні дезінфекторами. Це дуже важливо – берегти себе і дотримуватися правил карантину, і ми переможемо вірус», – зазначив начальник госпіталю МВС Юрій Сак.
Міністр внутрішніх справ наголосив позитивну динаміку в боротьбі з коронавірусом:
«Україна демонструє одну з найкращих динамік в Європі, її важливо утримати. Я вважаю, що рішення про зняття карантину повинні прийматися з урахуванням розвитку епідемій в кожному регіоні країни. 11 травня – чергове випробування, початок ослаблення карантину, але необхідно продумати кожен крок, щоб все було безпечно. Тому кожен з вас повинен передавати отриманий досвід на своєму місці. Отриманий вами досвід в діагностиці, лікуванні найважчих хворих COVID-19, догляді та реабілітації – неоціненний для нашої вітчизняної медицини!»
За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, професіоналізм, ініціативність, наполегливість і особистий внесок у боротьбу зі світовою пандемією наручними годинниками і премією були відзначені:
- Лікар-інфекціоніст з Дніпропетровської області В’ячеслав Бушуєв, який працював за фахом «інфекційні хвороби» в приймальному і пульмонологічному відділеннях, а також у відділенні інтенсивної терапії в провінції Марке міста Пезаро. Проводив первинний прийом, діагностику та лікування хворих з підозрою на COVID-19.
- Глава медичної (військово-лікарської) комісії Волинської області Андрій Власюк, який обстежив хворих в госпітальному відділенні Святої Марії провінції Пезаро міста Урбіно.
- Медична сестра Олена Іваскевич (Хмельницька обл.), яка доглядала і годувала тяжкохворих пацієнтів в лікувальному закладі провінції Марке міста Пезаро.
- Заступник начальника госпіталю МВС в Києві Андрій Мірошниченко, який безпосередньо здійснював первинне обстеження хворих, стежив за фактично отриманими результатами діяльності при здійсненні діагностичного та лікувального процесу, в тому числі обсягом медичної допомоги в лікувальному закладі провінції Марке міста Пезаро.
- Начальник Центру психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору Андрій Оліпер (Хмельницька область) – працював в лікарні провінції Марке міста Пезаро, в яку доставляли людей виключно з підозрою на коронавірус, знайомився з протоколами лікування та медпрепаратами, застосовуваними для лікування.
- Медична сестра з Дніпропетровської області Юлія П’ятницька, яка працювала з пацієнтами в лікувальному закладі провінції Пезаро міста Урбіно. Ставила внутрішньо венозні катетери, робила забір крові на аналізи, заміну кисневих масок. Виконувала роботу з проведення дезінфекції, стерилізації та утилізації медичних відходів.
- Начальник госпіталю МВС в Київській області Юрій Сак, який працював в госпіталі для COVID-позитивних пацієнтів провінції Марке міста Пезаро. Перейняв досвід італійських колег по організації охорони здоров’я в період епідемії.
- Старша медична сестра Центрального госпіталю МВС Ірина Трофименко, яка безпосередньо брала участь в обстеженні хворих COVID-19 госпіталю Святої Марії міста Урбіно, здійснювала відповідні медичні маніпуляції, стежила за станом їх здоров’я, а також супроводжувала хворих в інші регіони Італії.
- Медична сестра з Хмельницької області Вікторія Чехіра, яка здійснювала догляд за хворими, і щоденний гігієнічний догляд тяжкохворих пацієнтів, в тому числі з ураженими ділянками шкіри в лікувальному закладі провінції Марке міста Пезаро.
- Лікар-ендокринолог з Волинської області Софія Черниш, яка здійснювала догляд за хворими в госпітальному відділенні госпіталю Святої Марії провінції Пезаро міста Урбіно.