Конструкторське бюро «Південне», ВО «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» та італійська компанія AVIO S.p.A підписали угоду про додаткові поставки 10 двигунів українського виробництва для ракети-носія «Vega», загальною вартістю майже 6 млн. євро.
Співпраця між партнерами співголови Українсько-італійського ради з питань економічного, промислового та фінансового співробітництва міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і міністр закордонних справ і міжнародного співробітництва Італійської республіки Луїджі Ді Майо обговорили в ході ІХ засідання Українсько-італійського ради з питань економічного, промислового та фінансового співробітництва. Результатом переговорів став Меморандум про співпрацю в сфері космічної діяльності між Державним космічним агентством України (ДКАУ) і Італійським космічним агентством.
Про це, сьогодні, 30 квітня 2021 року, повідомив Арсен Аваков.
Державне конструкторське бюро «Південне» отримало право поставляти власні ракетні двигуни для європейської ракети-носія «Vega» ще в 2004 році. Всього за роки співпраці українські компанії вже виготовили і поставили AVIO S.p.A більше 20 блоків маршового двигуна, останні з яких – на початку 2021 року.
Довідка:
Проект «Vega» (італ. Vettore Europeo di Generazione Avanzata) розроблявся італійським космічним агентством з початку 1990-х, на заміну ракети-носія «Скаут» виробництва США.
У листопаді 2000 року «Vega» увійшов до програми ракети-носія «Аріан».
У листопаді 2017 Європейська ракета-носій «Vega» з українським двигуном успішно стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані.
18-й успішний запуск ракети з українським двигуном відбувся сьогодні 29 квітня о 04:50 за київським часом.
Основний навантаженням ракети був космічний апарат Pléiades Neo 3 масою близько 750 кг. Його доставку на орбіту замовила компанія Airbus Defence and Space.
Ракета-носій легкого класу «Vega» має український двигун, зокрема – блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується в складі рідинної рухової установки 4-го ступеня. Особливістю БМД є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 разів), завдяки чому можна розводити супутники на різні орбіти.