Арсен Аваков. Офіційний сайт

Арсен Аваков: Три роки Консультативна місія ЄС підтримує МВС на шляху реформ – дякую нашим партнерам!

Сьогодні, 14 грудня 2017 року, в рамках технічної допомоги Консультативної місії ЄС в Україні (EUAM) Нацполіція отримала 240 комп’ютерів для детективів і 30 позашляховиків Nissan, які будуть працювати у віддалених і важкодоступних районах Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської та Закарпатської областях .

«Сьогодні ми отримуємо технічну допомогу – 30 автомобілів NissanPatrol, які будуть задіяні для патрулювання в групах швидкого реагування. Це дозволить поліпшити оперативність Національної поліції України – реагувати на інциденти в віддалених і важкодоступних районах під час надзвичайних ситуацій. Вже майже 3 роки ми співпрацюємо з Консультативною місією ЄС і машини не найголовніше в нашій співпраці, той рівень системної підготовки, який дають фахівці Місії для наших кадрових офіцерів, для структурної реформи міністерства – неоціненний. Я хочу, подякувати нашим партнерам – Консультативній місії і пану Кястутісу Ланчінскасу, за надану підтримку на шляху реформування МВС», – заявив Арсен Аваков.

В рамках пілотного проекту зі створення служби поліцейських детективів на базі Хмельницького міського відділу поліції Консультативна місія Європейського союзу передала поліцейським сучасне обладнання вартістю понад мільйон гривень – криміналістичні валізи, професійні фотоапарати, набори для відбору слідів, комп’ютери, принтери, монітори і офісні програми.

Відзначимо, передані Нацполіції позашляховики Nissan, раніше використовувалися Місією в Косово (EULEX) і стали доступними у зв’язку зі скороченням операцій в даному регіоні. Автомобілі були переоснащені з урахуванням специфіки роботи українських правоохоронців.

Машини, в першу чергу будуть спрямовані в гірські і болотисті регіони, для того щоб погодні умови не стали перешкодою при виконанні поліцейськими своєї роботи.

Довідка

Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні офіційно розпочала роботу в Києві 1 грудня 2014 р. після Революції Гідності та отримання відповідного запрошення від Уряду України.

КМЄС не має виконавчих повноважень. Місія надає підтримку державним органам України в послідовному реформуванні сектора громадянської безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування відповідно до стандартів ЄС і міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини.

Сектор цивільної безпеки охоплює діяльність установ, що відповідають за охорону правопорядку і верховенство права:

– Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція,

– Державна прикордонна служба;

– Генеральна прокуратура;

– Служба безпеки;

– Державна фіскальна служба;

– Національне антикорупційне бюро;

– Спеціалізована антикорупційна прокуратура;

– Національне агентство з питань запобігання корупції принципи місії.

Команда з 200 українських і міжнародних фахівців працює в Києві, а з травня 2016 р. також у Львові та Харкові. Команда міжнародних консультантів КМЕС в основному складається з представників країн Європейського Союзу. Досвідчені фахівці в сфері безпеки, поліцейської діяльності, судової системи, боротьби з корупцією, дотримання прав людини, зв’язків з громадськістю діляться своїм досвідом з українськими партнерами місії в рамках спільних зусиль щодо прискорення процесу реформування сектора громадянської безпеки.

 

Exit mobile version