Система місцевих органів поліції в структурі Головних управлінь національної поліції в регіонах буде формуватися за «кущових» принципом. Про це розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
За його словами, цей принцип передбачає створення відділів поліції, через які буде здійснюватися управління і організація діяльності відділень поліції (базових органів) в складі «куща».
«У той же час, ключовими елементами територіальних органів поліції на місцях (відділів, відділень) будуть також і поліцейські ділянки, через які в основному і буде здійснюватися безпосередня комунікація з суспільством і населенням», – зазначив Аваков.
Відділ поліції ( «кущовий» орган) буде утворюватися з розрахунку один на 3-6 відділень поліції і крім виконання завдань, характерних для базових органів поліції, буде здійснювати функції з розслідування складних злочинів, діяльності дорожньої поліції, ізолятора тимчасового утримання, а також – організаційно -аналітичного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення і контролю за роботою відділень поліції.
«Запропонована функціональна структура діяльності поліцейського відділу та відділень поліції апробована в ході проведення експерименту, в тому числі в місті Самбір (Львівська обл.). Вона мала істотну підтримку громади і довела свою ефективність», – зазначив міністр внутрішніх справ.
За його словами, за рахунок збільшення кількості нарядів поліції на вулицях міст, де проводився експеримент, в рази зменшився час реагування на виклики, зменшилося навантаження на слідчо-оперативні групи, як наслідок підвищилася якість їх роботи зі збору первинної інформації на місці скоєння злочину.
«Підтримка місцевими громадами введених перетворень і відновлення впевненості людей у верховенство закону сприяли зростанню довіри населення, тому кількість звернень людей за допомогою під час проведених експериментів різко зросла», – зазначив глава правоохоронного відомства.
Крім цього, за інформацією Арсена Авакова, запропонована функціональна структура органів поліції на місцях передбачає оптимізацію кількості установ тимчасового тримання під вартою (ІТТ). «Це дозволить скоротити витрати на їх утримання, оптимізувати штатну чисельність і ГОЛОВНЕ – досягти умов утримання затриманих відповідно до європейських стандартів: створення належних умов утримання, захист людської гідності, належне медичне забезпечення та харчування, недопущення позапроцесуальних дій, можливих силових дій і тортур.