Арсен Аваков. Официальный сайт

Арсен Аваков провів зустріч з послами країн G7 і Європейського Союзу

Під час зустрічі міністр внутрішніх справ України Арсен Авакова зазначив, що завдяки рішучим крокам і тісній співпраці з міжнародними партнерами МВС фактично повністю виконало стратегію реформування, яка була затверджена в 2014 році. На даному етапі правоохоронне відомство розробляє подальші кроки реформи на найближчі 3 – 5 років.

«Ми ведемо реформу міністерства в тісній співпраці з нашими партнерами. Мета сьогоднішньої зустрічі – представити досягнуті результати і домовитися про правила гри на 2017-й рік. Ми плануємо до 20 березня затвердити нову версію стратегії реформування системи МВС на наступні 3-5 років, враховуючи досвід теперішнього часу і наші досягнення. Для цього я маю загальна згода з боку керівництва країни, з боку Кабінету міністрів і Верховної Ради України», – повідомив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що нова стратегія перед затвердженням Урядом, буде узгоджена з міжнародними партнерами.

«Ми розуміємо розмір бюджету, який маємо на цю роботу. З більшістю з вас ми ведемо переговори з окремими програмами співпраці. Тому ми плануємо підготувати програму не тільки з нашим баченням, а також з огляду на спільні програми з міжнародними партнерами. Ми не будемо робити реформу заради того, що б знаходитися в процесі, ми хочемо дуже швидко досягти результату», – підкреслив міністр.

У зустрічі взяли участь керівництво МВС і представники Центральних органів виконавчої влади. Міжнародна делегація була представлена в складі Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Марі Йованович, голови Представництва Європейського союзу в Україні Хюго Мінгареллі, голови Консультативної місії ЄС в Україні Кястутіса Ланчінскаса, Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващука, Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україна Давіда Ла Чечілія, Надзвичайного і Повноважного Посла Великобританії в Україні Джудіт Гоф, Першого заступника Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Мічіо Харада, Першого заступника Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні Вольфганга Біндзайля, Першого секретаря Посольства Франції в Україні Крістофа Ле Рігольора.

Довідка

Керівники центральних органів виконавчої влади відзвітували за виконану роботу їхніх відомств і визначили подальші перспективи розвитку.

Розвиток Національної поліції в першу чергу почалося в напрямку забезпечення безумовного дотримання прав людини. При координації працівників цього підрозділу в минулому році розпочато оптимізації ізоляторів тимчасового тримання. У 119 установах впроваджена інформаційна підсистема міжнародного зразка «Custodyrecord», яка дозволяє фіксувати поведінку знаходяться і дії співробітників поліції в ІТТ.

Введення груп реагування патрульної поліції дозволило максимально оперативно надавати допомогу громадянам, реагуючи на злочини і правопорушення. Протягом минулого року ці групи почали роботу в Хмельницькій, Волинській, Львівській, Харківській та Київській областях.

Ще одна сфера роботи поліції – забезпечення безпеки дорожнього руху. Цю функцію буде здійснювати дорожня патрульна поліція, яка вже почала роботу в дев’яти регіонах країни. На трасах міжнародного значення дорожній патруль контролює відстань більше 1,5 тис. км.

У той же час вживаються заходи зі створення якісної системи кризового реагування за допомогою мережі ситуаційних центрів НПУ. Вони стануть основою для аналізу, прогнозування ситуації і прийняття управлінських рішень попереджувального характеру.

У розвиток Державної прикордонної служби України особливим пріоритетом є забезпечення готовності до відновлення контролю над тимчасово неконтрольованими ділянками кордону на сході країни. Це вимагає створення окремої групи і його відповідного забезпечення.

Першочергові завдання на 2017 рік – облаштування кордону з Росією, розвиток прикордонної інфраструктури, підвищення рівня боєздатності підрозділів і їх готовності до захисту кордону. Для цього формуються три прикордонні комендатури швидкого реагування, планується створити ще дві.

На сьогодні відомством виконані всі заходи, передбачені планом лібералізації ЄС візового режиму. Основні пункти пропуску обладнані засобами біометрії і підключені до баз даних Інтерполу.

Національна гвардія України до 2020 року передбачає поступовий перехід на структуру управління, яка максимально наближена до органів управління військових формувань держав-членів НАТО.

На сьогоднішній день відповідно до стандартів НАТО вдосконалена підготовка особового складу і кадрова політика, реформовано логістичну та медичну системи, змінені основи харчування особового складу.

У жовтні 2016 року Національній гвардії України було надано статус Спостерігача Асоціації сил жандармерії і поліції

Exit mobile version