Міністр внутрішніх справ повідомив про запуск в 11 територіальних відділах Київської обласної поліції 83 груп швидкого реагування. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, новопризначений глава Консультативної місії ЄС Кястусіс Ланчінскас і глава Національної поліції Хатія Деканоідне взяли участь в церемонії запуску програми патрулювання групами швидкого реагування патрульної поліції Білоцерківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області.
Всього в місті, в цілодобовому режимі, будуть працювати 12 груп швидкого реагування. 144 співробітника поліції нестимуть чергування по 12 годин.
В даний час йде робота по запуску програми в Київській, Харківській і Львівській областях.
«Запускаємо нові групи реагування поліції по Київській області. Прибуття за викликом в селах – до 20 хвилин, райцентри – 7», – повідомив глава МВС.
Глава Уряду підкреслив, що в минулому році з початком реальної реформи в правоохоронній системі «Україна почала позбуватися радянської міліції – не просто за формою, а за змістом». «Зараз ми сформували нову українську поліцію, яка відповідає європейським стандартам, а найважливіше – тим очікуванням, які є в кожній родині», – сказав Арсеній Яценюк.
Арсеній Яценюк висловив подяку присутньому на церемонії Голові представництва Європейського Союзу в Україні Яну Томбінський за розпочатий проект допомоги для Міністерства внутрішніх справ України, щоб «нова поліція дійшла безпосередньо до кожного маленького містечка, кожного села, тому що громадяни повинні відчувати свою безпеку по всій країні» .
Присутні поклали квіти до меморіалу Героям Небесної Сотні в Білій Церкві і вшанували пам’ять загиблих під час подій на Майдані хвилиною мовчання.
За повідомленням прес-служби Національної поліції України, групи швидкого реагування призначені для миттєвого реагування на заяви і повідомлення громадян, вжиття невідкладних заходів щодо попередження та профілактики порушень громадського порядку, негайного виїзду до місця події і розкриття злочинів по гарячих слідах.
До складу груп входять працівники превентивної діяльності, патрульної служби та колишні співробітники Державтоінспекції.
Завдання групи реагування – оперативне прибуття на місце події; затримання зловмисника; встановлення і опитування можливих свідків події; охорона місця події до прибуття основної слідчо-оперативної групи.
Поліцейські екіпіровані табельною вогнепальною зброєю, службовим автотранспортом, спеціальними засобами захисту та засобами зв’язку.
Групи оснащені планшетами, які через call-центр Головного управління Національної поліції об’єднані в загальну інформаційну мережу по всій області. Місце знаходження групи визначається за допомогою планшета і відображається на загальній карті в call-центрі ГУНП. Завдяки єдиному центру управління досягається максимальна ефективність управління патрульними нарядами, в тому числі – в частині оперативного реагування на повідомлення громадян про злочини та події.
«Я хочу, щоб сьогодні, ці хлопці, які зараз тут, нові поліцейські, переатестованим, розуміли важливість цього моменту – створювати нову поліцію, яка буде служити кожному з нас», – сказав на церемонії Арсен Аваков, «Сьогодні ми тут починаємо добру справу . Це крок – один з тих, який ми крок за кроком йдемо в реформі нашої поліції. Сервіс – ключове, захист – ключове».
Довідка:
Розробка моделі патрулювання почалася влітку минулого року на базі Самбірського райвідділу внутрішніх справ на Львівщині. Експеримент в Самборі розвивався по так званій «кущовий» системі, коли місцева міліція (нині – поліція) інтегрована з декількома сусідніми підрозділами внутрішніх справ і «вертикально» підпорядковується обласному Главку поліції у Львівській області.
Результати експерименту показали, що збільшення кількості груп швидкого реагування на вулицях міста дозволило зменшити час прибуття правоохоронців на виклик і забезпечити більш оперативну. а значить і ефективну роботу з протидії правопорушенням.