Арсен Аваков. Офіційний сайт

Арсен Аваков представить КМУ законопроект про посилення відповідальності за незаконне паркування на місцях для інвалідів

У п’ятницю, 11 листопада 2016 року, в МВС відбулося громадське обговорення проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».

В обговоренні Законопроекту брали участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, керівники громадських об’єднань людей з інвалідністю, експерти громадянського суспільства з питань захисту прав людей з інвалідністю.

Відзначимо, що на сьогодні в Україні проживає понад 2,6 млн. осіб з обмеженими можливостями, з яких майже 100 тис. з водіями. В Україні, як і в інших цивілізованих державах світу, в законодавстві встановлено обов’язок власників спеціально обладнаних або відведених майданчиків для паркування виділяти і обладнувати місця для безкоштовного паркування легкових автомобілів, якими керують особи з інвалідністю.

«Сьогодні ми хочемо підвести підсумки спільної роботи міністерства, народних депутатів і громадськості. Річ, йде про те, що ми підготували законопроект про посилення відповідальності за порушення правил паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю. Коли ми вивчили адміністративні норми – переконалися, що у нас Конвенція ООН про права людини зовсім не дотримується в повній мірі. Виходячи з цього, ми прийняли рішення підготувати законопроект. Сьогодні ми хочемо публічно презентувати цей проект, щоб я міг, як член Кабінету Міністрів, винести його на засідання», – підкреслив міністр внутрішніх справ.

Даний законопроект передбачає більш ніж в два рази підвищення штрафу (зараз – 465 грн.) за паркування на місці, призначеному для водія з інвалідністю. Крім того, повноваження щодо складання адмінпротоколів стосовно порушників цього положення закону пропонується надати громадським організаціям, які займаються справами інвалідів. Місцеві ради тепер зможуть рішенням сесії ради визначати представників громадських організацій, які наділяються такими повноваженнями.

Крім того, пропонується встановити відповідальність за не обладнання місць, призначених для паркування транспортних засобів, керованих особами з інвалідністю. При відсутності місць – розмір штраф 1020 грн, при повторному порушенні – 2040 грн.

Міністр внутрішніх справ висловив надію на те, що парламентарії підтримають цей законопроект, і він стане Законом ще до кінця поточного року.

«Наші плани такі – на найближчому засіданні Кабінету Міністрів я внесу цей законопроект. Ми остаточно узгодимо нюанси, підпишемо і направимо в комітети Верховної Ради», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, що глава відомства ініціював проект з надання інвалідам АТО робочих місць в поліції. Деякі з них вже приступили до служби і виконують свої функціональні обов’язки нарівні з колегами.

Довідка:

З метою захисту прав та законних інтересів осіб з обмеженими можливостями був розроблений проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за парковку, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» (далі – проект Закону ). У положеннях проекту пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс) та Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі – Закону).

Так, зокрема, в положеннях Кодексу пропонується статтю 122 доповнити новою частиною, передбачивши, що до адміністративної відповідальності притягуються особи за:

– зупинку або стоянку транспортних засобів на місцях, позначених відповідними дорожніми знаками та / або дорожньою розміткою, де дозволено зупинку або стоянку тільки водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю;

– створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, на зупинці або стоянці;

– порушення правил установки і використання на транспортному засобі розпізнавального знака «Інвалід».

При цьому зазначені дії тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водії, які не мають при собі документів для підтвердження інвалідності або інвалідності осіб, яких вони перевозять, не можуть бути притягнуті до відповідальності, якщо вони або їх пасажири мають явні ознаки інвалідності.

Стаття 1521 Кодексу, положення якої встановлюють відповідальність за порушення правил паркування транспортних засобів, пропонується доповнити положеннями, які передбачають відповідальність за не обладнання місць, призначених для паркування транспортних засобів, керованих особами з інвалідністю або перевозять людей з інвалідністю, на спеціально обладнаних або відведених майданчиках для паркування транспортних засобів.

Крім того, в примітці цієї статті пропонується відзначити, що місцем, призначеним для паркування транспортного засобу, яким керує людина з інвалідністю або які перевозять людей з інвалідністю, буде будь-яке місце, на якому розміститься транспортний засіб таких осіб, якщо спеціально обладнаних або відведених майданчиках для платного паркування транспортних засобів не позначено відповідними дорожніми знаками та / або дорожньою розміткою місця для зупинки, стоянки транспортних засобів відповідної категорії людей.

Також в проекті закону пропонується ввести нововведення в частині визначення суб’єктів, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення в зазначених правовідносинах. У зв’язку з цим відповідні зміни будуть внесені до статті 218, 222, 255 Кодексу.

Зокрема, будуть мати право розглядати справи про порушення правил паркування транспортних засобів, в контексті вищевказаних змін, органи Національної поліції і члени громадських організацій інвалідів, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад (частини друга, третя, четверта і шоста статті 1521 Кодексу).

У пропонованих змінах в статті 2652 відзначається, що в разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення, передбачене, зокрема, статтею 122, працівник уповноваженого підрозділу забезпечує безпеку дорожнього руху, тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик або стоянку дозволяється в разі, якщо транспортний засіб розміщено на місцях, призначених для безкоштовного паркування транспортних засобів, керованих особою з інвалідністю або які перевозять людей з інвалідністю, в тому числі за допомогою спеціального автомобіля – евакуатора.

Пропоновані зміни до статті 30 Закону спрямовані, зокрема, на розширення кола суб’єктів, які мають право на безкоштовне паркування транспортних засобів (зокрема, водії з інвалідністю та водії транспортних засобів, в яких перевозять осіб-інвалідів, в тому числі що належать підприємствам, установам, організаціям, що здійснюють діяльність в сфері соціального захисту населення та громадським організаціям інвалідів), визначення права на встановлення розпізнавального знака «Інвалід» і порядок його розміщення на транспортному засобі.

Також пропонується передбачити, що місця для безоплатного паркування транспортних засобів виділяються на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках, в тому числі біля житлових будинків (крім індивідуальних житлових будинків) та будівель їх власниками/співвласниками (керуючими) або орендарями, на проїжджих частинах автомобільних доріг і тротуарах (з числа місць для зупинки і стоянки транспортних засобів), органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування (суб’єктами господарювання – в разі якщо їм в установленому порядку передані відповідні частини доріг та тротуарів для ведення господарської діяльності) з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.

Exit mobile version