«Я хочу сказати спасибі всім харків’янам, які брали участь у створенні цього залу, всім, хто матеріально та морально підтримував, всім, хто вірив в успіх цього проекту», – зазначив Арсен Аваков, який на старті проекту був головою Харківської обласної державної адміністрації.
Спілкуючись з представниками ЗМІ, Арсен Аваков згадав, як 10 років тому народилася ідея реконструкції унікального комплексу будівель філармонії:
«Сьогодні ми відкрили новий органний зал Харківської обласної філармонії – через 10 років після того, як виникла ідея реконструкції всього цього комплексу. Харків’яни пам’ятають, а хто не пам’ятає – я нагадаю, що ми зупинили процес руйнування філармонії в той момент, коли з її історичного залу хотіли зробити меблевий салон, і передати це приміщення в приватні руки.
Тоді ж виникла ідея зупинити цей процес, тоді ж ми провели аукціон зі збору коштів, і тоді ж почалася реконструкція філармонії.
По суті перші кроки з проектування і перші кроки по будівництву ми починали в тому самому складі, який стоїть зараз перед вами: Володимир Бабаєв (в ті роки був першим заступником голови Харківської ОДА), який керував всім процесом проектування і реконструкції, Людмила Бєлова (заступник голови Харківської обласної державної адміністрації, займалася питаннями культури – ред.), яка очолювала «творчий напрямок проекту, Володимир Харченко (голова тресту« Житлобуд-1 »- ред.), який виконував будівельні роботи зважаючи на малу кількість коштів, які йому повинні і сьогодні, Вадим Рабинович, який був автором проекту реконструкції.
Цей процес йшов. Іноді з успіхом, іноді – ні, іноді він зупинявся, іноді протікав швидко. Важливо було не зупинятися, тому сьогодні ми в цьому залі!
Свого часу ми хотіли встановити орган у великому залі, але коли зрозуміли, що є можливість замовити той орган, який ви сьогодні бачите, – найбільший і найкращий орган серед усіх, які є в Україні, і, скоріш за все, – в СНД і Східній Європі, то Володимир Бабаєв запропонував спроектувати і побудувати під орган новий зал.
Той зал, в якому ми знаходимося сьогодні, абсолютно унікальний. У ньому в 2010 році спеціально розраховувалася акустика, під цей зал спеціально проектувався і створювався орган, для цього залу проектувальники спеціально придумували багато унікальних розробок, а будівельники втілювали їх.
У Харкові такий зал є, а в Києві такого залу немає. Тому президент України і сказав сьогодні, що потрібно такий зал побудувати і в Києві.
Я хочу сказати спасибі всім харків’янам, які брали участь у створенні цього залу, всім, хто матеріально і морально підтримував, всім, хто вірив в успіх цього проекту».
На думку експертів, комплекс робіт по реконструкції філармонії може бути завершений в найближчі два-три роки.