Загальна сума викрадених ними коштів становить 12 млрд. доларів США. Співробітники Департаменту захисту економіки НПУ, КОРД, Нацгвардії і Головної військової прокуратури проводять 151 обшук. Про це сьогодні, 14 липня 2017 року, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на спільному брифінгу з Головним військовим прокурором Анатолій Матіосом.
«Сьогодні ми проводимо другу фазу масштабної спільної антикорупційної операції Нацполіції і Військової прокуратури в рамках розслідування розкрадання державних коштів режимом Януковича. 24 травня було проведено понад 400 обшуків в 15 областях України, інкримінована сума склала 96 мільярдів гривень. На думку слідчих – діяльність групи осіб під керівництвом екс-керівника Міндоходів Клименко завдала державному бюджету України збитків у розмірі 788 млн. дол. США – це більше 6 млрд. грн. по курсу 2011-2013 рр.», – зазначив Арсен Аваков.
Суть злочинної схеми полягає в тому, що екс-міністр Клименко протягом 2011-2013 рр. на ім’я свого батька зареєстрував ряд офшорних компаній на Британських Віргінських островах і на Кіпрі. Гроші, виведені з бюджету за допомогою тих самих «податкових майданчиків» були легалізовані в європейських банках через ці офшорні рахунки – і поверталися в Україну, але вже приватним компаніям.
З 2011 до початку 2014 року на рахунки компаній «ЮНІСОН», медіа-холдингу «Вєсті» і ще двох компаній з управління активами, власниками яких були родичі міністра-втікача і які обслуговували «сім’ю» Януковича, перераховано понад 788 млн. дол. США.
Спільна слідча група Військової прокуратури та Департаменту захисту економіки Нацполіції розкрили механізм легалізації викрадених у держави грошей, встановили коло осіб, до сьогоднішнього ранку брали участь в діяльності злочинної групи Клименко, і визначили перелік майна, придбаного в ході протиправних дій.
Відзначимо, група компаній «ЮНІСОН» за рахунок цих коштів придбала:
- 78 елітних квартир;
- 28 офісних приміщень;
- 5 будівель;
- 41 паркомісце;
- 11 земельних ділянок в Києві, Одесі та Донецьку;
- 23 автомобілі;
- 3 повних поверхи торгового центру «Гулівер»;
- 1000 поїздів вагонів.
«І весь цей різноманітний бізнес до сьогоднішнього дня (!) приносив прибуток (Клименко, а, можливо, і « родині»), в тому числі і був джерелом фінансування (на жаль і ах!) Медіа-холдингу «Вести». Сьогодні проводимо одночасно 151 обшук, в тому числі і на трьох поверхах Торгово-розважального центру «Гулівер», в центрі Києва. Майно, придбане на гроші, вкрадені з бюджету – буде описано та заблоковано до остаточного рішення суду, яке, розраховую, буде конфісковано на користь держави», – повідомив міністр.
Глава МВС заявив, що сьогоднішні обшуки в «Гулівері» не стосуються змісту журналістських матеріалів, які публікуються в виданнях, вони пов’язані саме з нерухомістю компанії Клименко та фінансовими маніпуляціями. МВС просить вибачення всім, хто опинився цього ранку в ТРЦ «Гулівер» та мав незручності через слідчі дії, а також водіям, що потрапили в затори через обмеження руху в районі ТРЦ.
«За підсумками першої хвилі нашої операції стосовно податківців було багато пересудів типу «всіх все одно відпустять» «домовились», «справа розвалиться»… Надаю попередні результати, без урахування сьогоднішніх ранкових процесуальних дій: всього 45 фігурантів, з них 17 в розшуку, 19 було затримано і випущено під внесену заставу в загальній сумі 63 135 млн. грн., 9 основних фігурантів перебувають під арештом в ізоляторі тимчасового утримання (з певною сумою можливого застави 408 млн. грн.), арештовано майно на кілька мільярдів гривень», – заявив Арсен Аваков.
Загалом, у цій справі вже оголошені підозри 56 екс-податківцям, частина з яких знаходиться в міжнародному розшуку.
З метою узгодження процесуальних дій щодо арешту затриманих і накладення арешту на грошові кошти, пов’язані зі справою Клименко, МВС звернулося до представників країн «Великої сімки» із запитом про сприяння