Арсен Аваков. Официальный сайт

Арсен Аваков: Наступний етап реформи МВС – абсолютно новий принцип організації державної служби з надзвичайних ситуацій!

Міністр внутрішніх справ презентував концепцію реформи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, основними складовими якої стануть: вдосконалення системи реагування підрозділів ДСНС, істотне розширення мережі місцевих пожежних команд, вперше до забезпечення пожежної охорони буде залучено добровольців.

«Сьогодні ми оголосили старт реформи Державної служби з надзвичайних ситуацій! ДСНС – це майже 75 тисяч співробітників (74 265, з них 53 521 атестованих), найменші в міністерстві зарплати і 80% техніки, яка підлягає списанню за технічним станом! Тому хочу сказати дякую кожному рятівнику-вогнеборцю за щоденний подвиг, за те, що вони роблять свою важку роботу не завдяки, а всупереч існуючим умовам!», – підкреслив Арсен Аваков.

Реформа ДСНС буде складатися з трьох основних компонентів – це три принципових і революційних кроки.

Перший – ліквідація пожежної інспекції.

В Україні запрацює абсолютно нова система профілактики та запобігання надзвичайним ситуаціям з обов’язковою перевіркою підприємств високого ступеня ризику і державних установ. Для підприємств середнього та низбкого ступеня ризику буде запропонована альтернатива планових перевірок – добровільне страхування.

«Орган, корупційна ємність якого була воістину невичерпна, який дискредитував роботу і подвиги справжніх рятувальників буде ліквідовано. Мета держави – зменшувати кількість смертей і збитків, які приносять пожежі, а не вичавлювати хабара з бізнесу і підвищувати добробут пожежних інспекторів та одіозних керівників ДСНС! Саме тому ми запрошуємо до співпраці страхові компанії», – повідомив глава відомства.

Ця співпраця дозволить спільними зусиллями побудувати модель, яка мінімізує тиск на український бізнес і іноземних інвесторів. Модель, яка дозволить винищити корупцію у стосунках «бізнес-інспекція», автоматизувати процеси перевірок підприємств і впровадити високі європейські стандарти.

Другийдецентралізація системи і створення комплексних пожежних команд за участю добровольців.

Найближчим часом будуть проведені наступні системні зміни:

«Спираючись на успішний досвід зарубіжних країн, ми запустимо нову систему організації ДСНС. Поетапно, починаючи з пілотних проектів, де паралельно з оновленням матеріальної бази і техніки, ми оголосимо набір добровольців до місцевих пожежних команд. Першими регіонами стануть: Донецька, Дніпропетровська, Київська, Вінницька, Тернопільська та Львівська області», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, що добровольцем-вогнеборцем може стати будь-який громадянин у віці від 18 до 60 років, без медичних протипоказань. При наявності медичних обмежень, можна виконувати адміністративну, диспетчерську роботу або працювати в інформаційних і просвітницьких проектах. Також в роботі добровольців-рятувальників вітатиметься досвід учасників бойових дій, в тому числі учасників АТО, ветеранів силових відомств і пенсіонерів ДСНС.

Третій – нова система фінансування.

«Ми підготували і запропонували Кабміну абсолютно нову систему фінансування Державної служби з надзвичайних ситуацій, яка передбачає оновлення технічного парку, матеріального забезпечення та оплати праці. Добровольці не отримуватимуть заробітну плату, але отримають ряд пільг і соціальних гарантій від держави і органів місцевого самоврядування. Таким чином, ми виходимо на новий рівень взаємодії з місцевою владою», – заявив Арсен Аваков.

Провідну роль у забезпеченні цієї реформи будуть виконувати державні інституції, за рахунок фінансування з державного бюджету України. На шляху реформування ДСНС також важлива допомога і підтримка зарубіжних партнерів (посольство Німеччини в Україні, агентство GIZ, організації IREX, Офіс ефективного регулювання (BRDO)).

«Я розраховую на розуміння та підтримку уряду з одного боку і активну участь населення з іншого. Тільки разом ми зможемо вибудувати систему, яка дозволить рятувати життя, мінімізувати збиток і максимально ефективно боротися з наслідками надзвичайних ситуацій. Реформа ДСНС – йдемо разом, крок за кроком!» – підкреслив глава відомства.

Довідка

Добровільний пожежник – це громадянин, який безпосередньо бере участь на добровільних засадах (без укладення трудового договору) в діяльності підрозділів пожежної охорони по попередженню і (або) гасіння пожеж.

Подібна практика ефективно працює в усьому світі. Наприклад:

У США кількість добровольців становить 72% від загальної чисельності пожежних;

В Австрії добровільні пожежні бригади організовують, фінансують і забезпечують технікою місцеві органи влади;

У Німеччині, де ефективність роботи пожежних одна з найвищих в світі, корпус волонтерів-пожежних налічує 1,1 мільйон чоловік, причому, 80% добровольців живуть в сільській місцевості, а час прибуття на місце становить всього 8 хвилин;

У Швеції добровольці складають 80% пожежних, а відповідальність за діяльність і забезпечення бригад покладено на муніципалітети;

У Чилі взагалі немає професійних пожежних – тільки загони добровольців.

Exit mobile version