Арсен Аваков. Офіційний сайт

Арсен Аваков: Міністерство внутрішніх справ відкрито до діалогу щодо поліпшення безпеки українських журналістів

МВС готове публічно представляти щоквартальні звіти про хід розслідування фактів перешкоджання професійній діяльності журналістів. За дорученням глави відомства заступник міністра Антон Геращенко і глава НПУ Ігор Клименко координуватимуть роботу правоохоронців в цій сфері. Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив 25 жовтня, під час зустрічі з главою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленко.

Сторони обговорили питання, що стосуються безперешкодного здійснення професійної журналістської діяльності та забезпечення безпеки медійників. Окремою темою стала підготовка до майбутніх парламентських слухань з безпеки журналістів, які відбудуться 6 листопада.

У структурі МВС призначать службовця, який буде відповідати за ефективність розслідування протиправних діянь відносно журналістів і регулярно звітувати про роботу із захисту медійників. Це одна з головних вимог Союзу, який з липня 2017 року ініціює призначення спеціальних парламентських слухань з безпеки журналістів.

«Міністерство внутрішніх справ відкрито до діалогу щодо поліпшення безпеки українських журналістів. Перед Національною поліцією ставимо завдання ввести режим ефективного оперативного реагування на факти перешкоджання журналістам», – зазначив Арсен Аваков.

Також глава МВС погодився забезпечити персональне реагування на перелік резонансних нападів на журналістів в регіонах, підготовлений НСЖУ.

Серед переліку справ, які НСЖУ передала для ретельного відпрацювання МВС: підпал автомобіля журналіста Сергія Гузя в м. Кам’янське Дніпропетровської області; жорстоке побиття телеоператора Вадима Макарюка в Харкові; напад радикалів на агентство «Укрінформ»; стрілянина по прес-центру газети «Новий день» в Херсоні; побиття журналістів у Вінницькій, Чернігівській, Житомирській та Одеській областях. Окремо має бути проведено належне службове розслідування факту побиття фотокора Ігоря Єфімова співробітниками міліції за часів євромайдан в лютому 2014-го року.

«Професія журналіста в Україні небезпечна, а безкарність за напади – системна. Мета і парламентських слухань, і нашого діалогу з МВС одна – захистити журналістів. Для цього повинні з’явитися прецеденти ефективних розслідувань атак на журналістів і вагомого покарання нападників», – сказав глава Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Відзначимо, протягом 9 місяців 2019 року слідчими Національної поліції зареєстровано 158 кримінальних злочинів щодо журналістів. До суду направлено обвинувальні акти у 10 кримінальних виробництвах по 12 злочинів. У 156 кримінальних правопорушень кримінальне провадження закрито на стадії слідства, рішення про закриття погоджено з органами прокуратури. У залишку слідчих підрозділів за станом на 10 жовтня 2019 року перебуває 260 правопорушень зазначеної категорії.

Exit mobile version