Арсен Аваков. Офіційний сайт

Арсен Аваков: Ключове завдання прикордонників в цьому році – готовність до деокупації Донбасу і Криму

Про це сьогодні, 17 січня 2017 року, заявив міністр внутрішніх справ під час обговорення підсумків роботи за 2016 рік і визначення подальших перспектив розвитку Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

У 2017 році основним завданням стане вихід на міжнародно визнаний державний кордон України в Донбасі, а в подальшому – вже і Криму. В процесі деокупації братимуть участь поліцейські, гвардійці, органи юстиції, але першими до виконання своїх функцій приступлять прикордонники. Це не моє пропагандистське висловлювання або якась ідея фікс, це реальність, з якою нам незабаром доведеться зіткнутися і держава розраховує на вашу готовність до рішучих дій і волі до забезпечення цього процесу», – зазначив Арсен Аваков.

Глава відомства підкреслив, що цей процес не може бути довгостроковою місією, адже після розробки плану і встановлення завдань протягом двох тижнів необхідно буде забезпечити контроль над державним кордоном.

Відзначимо, зараз рівень довіри населення до співробітників прикордонної служби високий і поступається тільки Збройним силам і Нацгвардії України. Завдяки підтримці керівництва держави, парламенту, міністра внутрішніх справ, грошове забезпечення прикордонників було піднято до рівня військовослужбовців ЗСУ та НГУ.

«Гідний бюджет прикордонного відомства забезпечить ефективну боротьбу з корупцією. Тільки при належному забезпеченні солдатів і офіцерів можливе підвищення вимог до них. У минулому році ми зробили цей крок і забезпечили необхідну зарплату військовослужбовцям. Новий рівень забезпечення диктує підвищені вимоги до співробітників прикордонної служби: нові сучасні методи роботи, коректність, ввічливість і непоступливість у відстоюванні державної позиції», – підкреслив Арсен Аваков.

Під час доповіді про основні результати діяльності ДПСУ глава Держприкордонслужби Віктор Назаренко повідомив, що завдяки раціональному використанню бюджетних коштів (200 мільйонів грн.), які були спрямовані на будівництво і реконструкцію житла, прикордонники отримали 248 квартир і 46 кімнат.

Крім того проведено профілактичну роботу, спрямовану на боротьбу з внутрішньої корупцією. З цією метою в 2016 році було підвищено фінансове стимулювання персоналу за відмову від зловживань (за рік премійовано майже 2 тис. прикордонників). В результаті кількість відмов від неправомірної вигоди зросла майже в 4 рази (з 275 в 2015 р. до понад 1 тис. в 2016 році).

Завдяки іноземній матеріально-технічній допомозі підрозділи кордону отримали автомобільну техніку, засоби зв’язку, спостереження і контролю на суму понад 450 млн. грн. За підтримки американських партнерів і європейських колег в ДПСУ створено загін спеціального призначення «ДОЗОР», особовий склад якого пройшов підготовку за програмою спецназу Прикордонного патруля США (BORTAC) і вже успішно виконує завдання в різних умовах.

ДПСУ системно перетворюється в загальному контексті реформ МВС і розвитку сектора безпеки і оборони України. В ДПСУ виконаний весь комплекс заходів, передбачених Планом лібералізації ЄС візового режиму для України: засобами біометрії на I-й лінії контролю облаштовані 157 пунктів пропуску, на II-й лінії – 97 пунктів пропуску; 123 пункту пропуску вже підключені до баз даних Інтерполу. Прикордонна служба ефективно впровадила Дорожню карту спільної з європейськими партнерами оперативної охорони кордону.

Співробітники ДПСУ здійснили перевірку на кордоні 89,2 млн. чоловік (на 12% більше, ніж в минулому році) і 20.5 млн. транспортних засобів. Майже 28 тис. людям відмовлено у в’їзді в Україну, затримано понад 2,5 тис. незаконних мігрантів. Виявлено та вилучено 932 одиниці зброї, 60500 боєприпасів, 19,5 кг вибухових, 178 кг наркотичних та психотропних речовин, 184,5 кг прекурсорів.

За рік підрозділ ДПСУ відреагувало майже на 9 тис. Повідомлень по лінії Міжнародної організації кримінальної поліції, з них реалізували 2 300 інформацій щодо осіб і транспортних засобів, які перебували в розшуку.

Також в минулому році введено в експлуатацію перший на Азовському морі комплекс раннього виявлення, попередження та ідентифікації цілей «АЕРОС» (виробництва США), бронекатер «УМС-1000». Тривають роботи по оснащенню українського кордону сучасної модернізованою системою охорони та відеоспостереження.

«Підводячи підсумки і спрощуючи складні терміни, наголошую: Держприкордонслужба виявилася на передовій такою  ж знесиленою, як і армія. Прикордонникам, як і всім нам, судилося воювати, озброюватися і ламати стару систему одночасно. Вони працюють в дуже складних умовах. Однак стають сильнішими, реформуються і підвищують якість кадрів і боєздатність системи. Пильність громадськості та вмотивованість нових людей обов’язково приведуть до успіху. Ми звільнимо Україну, візьмемо під контроль свій кордон і змінимо систему – крок за кроком!», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Exit mobile version