Арсен Аваков. Офіційний сайт

Арсен Аваков: Для стабілізації криміногенної ситуації вводиться поліцейське відпрацювання Харківської області

З метою стабілізації криміногенної ситуації в Харківській області – з 21 по 31 січня проводиться поліцейське відпрацювання регіону. Про це сьогодні, 22 січня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час координаційної наради керівників правоохоронних органів області.

У нараді взяли участь представники прокуратури, СБУ, місцевих органів влади, зокрема, голова Харківської обласної адміністрації Юлія Світлична і заступник міського голови Харкова Ігор Терехов.

«Питання сьогоднішньої наради – подальші кроки щодо стабілізації криміногенної ситуації в Харківській області. Громадянин довірятиме державній владі, якщо він в повній мірі відчуватиме захист з боку держави. Ряд злочинів на території Харківської області, які були вчинені останнім часом, вказує на те, що нам потрібно негайно діяти. Треба реагувати на всіх рівнях, починаючи з роботи дільничних інспекторів до керівництва НПУ, підключити НГУ, ДПСУ, прокуратуру, СБУ, і громадськість», – сказав Арсен Аваков.

Глава МВС додав, що вкрай важливим є питання координації правоохоронних органів з місцевою владою, аж до райадміністрацій. Всі повинні докласти максимальних зусиль для стабілізації ситуації в Харківській області:

«Повинна бути одна єдина вертикальна політика – законність понад усе! Ми повинні зробити так, щоб у криміналітету навіть думки не виникало займатися чимось протизаконним в Харківській області».

Відзначимо, що цього року прийнято рішення щодо проведення з 21 по 31 січня програми профілактичних заходів з відпрацювання Харківського регіону. Зокрема, здійснення комплексу заходів з виявлення фактів незаконного обігу зброї, боєприпасів, вибухових пристроїв, виявлення та знешкодження незаконних каналів надходження і транзиту наркотичних речовин на територію області, протидія кіберзлочинності; ліквідація організованих груп і злочинних організацій.

До відпрацювання в Харківській області вже залучено додаткові сили і засоби поліції, в тому числі за рахунок поліцейських міжрегіональних підрозділів, розгорнуто додаткові контрольно-пропускні пункти, маршрути і пости, а також залучені інші наряди згідно з типовими планами, посилені добові наряди чергових частин та слідчо-оперативних груп.

В ході наради відзначені і певні позитивні результати в напрямку боротьби зі злочинністю в Харківському регіоні за результатами роботи минулого року. Кількість скоєних тяжких та особливо тяжких злочинів зменшилася на 5%, в тому числі фактів заподіяння тяжких тілесних ушкоджень – майже на 20%, розбійних нападів – на третину. Менше скоєно окремих видів майнових злочинів, в першу чергу пограбувань – на 22% і незаконних заволодінь транспортними засобами – майже на 20%. Підвищено результативність роботи із розкриття злочинів. Поліцією Харківської області розкривається 92% скоєних вбивств та тяжких тілесних ушкоджень.

Міністр внутрішніх справ звернув увагу на необхідність впровадження в Харкові системи «Безпечне місто».

«Харків – один з останніх міст-мільйонників України, де не реалізована система моніторингу вулиць. Система «Безпечне місто» повинна запровадитися у Харкові – поза партійних уподобань або відомчих повноважень! Це питання забезпечення державного сервісу безпеки! У нас дуже серйозні перспективи – ми активно працюємо з нашими партнерами над створенням ситуаційного центру в Харкові. Це буде глобальний проект, який запрацює вже восени цього року », – сказав Арсен Аваков.

Заступник міського голови Харкова Ігор Терехов запевнив міністра внутрішніх справ, що міська рада бере на себе зобов’язання вже до осені реалізувати в Харкові програму “Безпечне місто” на належному рівні.

Довідка:

«Безпечне місто» – гібридна автоматизована система для вирішення основних технічних завдань адміністративної одиниці. Це комплекс програмно-апаратних засобів та організаційних заходів для забезпечення системи відеоспостереження і технічної безпеки.

Комплексна інформаційна система необхідна для контролю роботи всіх міських систем, забезпечення безпеки кожного жителя і всіх вразливих точок міської інфраструктури, отримання та архівування інформації про всі важливі події і оперативного надання цієї інформації всім зацікавленим службам. Система здатна акумулювати, об’єднувати, аналізувати і групувати різні дані, що надходять з безлічі джерел.

Аналіз ситуації, на основі отриманої інформації, дозволяє спрогнозувати погіршення криміногенної ситуації в цілому по області або в окремих її районах, прийняти рішення про посилення регіону додатковими силами поліції, орієнтувати роботу всіх служб в потрібному напрямку. Також дозволяє реагувати на злочини в режимі реального часу, встановлювати коло підозрюваних або місцезнаходження розшукуваних осіб та передавати інформацію оперативним працівникам.

Exit mobile version