Путь трудный, вызовов много, людей эффективных мало, но все больше и больше!
А ошибок сколько… А негодников в погонах и без… И недовольных много… И вдруг (а вдруг ли?) в Мариуполе недовольных стало меньше, чем довольных! Все пропало, дійсно зрада-зрадонька!
А для оптимистов и создателей хороший знак. Ведем реформы шаг за шагом, хоть и спотыкаемся зачастую 🙂 А Вы разве не спотыкаетесь? 😉
На початку лютого за нашим проханням соціально-гуманітарний факультет Приазовського державного технічного університету провів соціологічне дослідження про роботу поліцейських в Маріуполі.
Декілька днів тому нам надали результати.
«59% опитаних громадян довіряють місцевій поліції. Порівнюючи цей результат з результатами попередніх досліджень, слід відзначити значне підвищення (на 16%) рівня довіри населення до поліції за останні півтора роки:
Жовтень 2015 року +43%/-59%
Лютий 2017 року +47%/-41%
Більше половини опитаних громадян почувають себе у безпеці у місті Маріуполі (57%), передусім, завдяки оперативній діяльності місцевої поліції, а також патрулюванню районів міста. За останній рік цей показник суттєво не змінився (55% у 2016 році).
Опитані респонденти відзначили високий рівень роботи поліції (4,3 бали, при цьому min – 1, max – 5). Слід зазначити, що в порівнянні з попередніми дослідженнями, загальна оцінка ефективності роботи поліції значно зросла (з 3,4 балів до 4,3 балів):
Жовтень 2015 року — 3,4, середній рівень ефективності.
Лютий 2016 року — 3,7, середній рівень ефективності.
Лютий 2017 року — 4,3, високий рівень ефективності.
Цікавими виявились відповіді респондентів на питання щодо обов’язків сучасних поліцейських.
Так, більшість респондентів вагалися з відповіддю, але все ж таки зазначили, що це забезпечення громадського правопорядку, патрулювання, протидія правопорушенням, захист населення від злочинців (74%). 34% опитаних вважають, що до обов’язків поліцейських відноситься розкриття злочинів, 16% — робота із заявами громадян, 5% — боротьба із корупцією та махінаціями тощо.
У той же час, найбільш ефективною респонденти вважають роботу поліції щодо захисту та порятунку людей, охорони громадського порядку, безпеки та патрулювання (46% опитаних), а також забезпечення безпеки на дорогах (31%). Ці питання були відкритими, тобто громадяни міста самі висловлювали свої варіанти відповідей, які аналізувались в узагальненому вигляді.
Аналіз пропозицій і побажань щодо підвищення ефективності діяльності поліції показав, що в основному вони пов’язані з необхідністю продовжувати підвищення рівня кваліфікації співробітників поліції (31%), а також поліпшення особистісних якостей поліцейських (21%). Значно зменшилися, в порівнянні з попередніми дослідженнями, критичні зауваження стосовно діяльності поліції, а також побажання, пов’язані з необхідністю боротьби з корупцією.
В цілому, опитані респонденти позитивно оцінили роботу місцевою поліції.
Аудиторія: працездатні мешканці Маріуполя (чоловіки — 18-65 років, жінки — 18-60 років). Вибіркова сукупність: 750 респондентов. Напівформалізоване інтерв’ю. Вибірка квотна, репрезентативна, відображає генеральну сукупність за такими критеріями як стать, вік і район проживання. Похибка вибірки ± 3%. Аналіз і обробка соціологічної інформації здійснювалися за допомогою спеціального програмного забезпечення».
Дякую маріупольцям за довіру та Приазовському державному технічному університету за дослідження. Підтримка поліцейських населенням — це один із надважливих критеріїв оцінки нашої роботи!
Дякую голові Донецької обласної поліції В’ячеславу Аброськіну та особистому складу Управління НПУ за службу! Служити та захищати!